Sport

Barça vetëm barazim me Eibarin në mbyllje të kampionatit

Te Eibari shënuan Cucurella dhe De Blasis.
Lionel Messi ka shënuar dy gola për Barcelonën në barazimin 2 me 2 me Eibarin në xhiron e fundit të sezonit në La Liga.

Te Eibari shënuan Cucurella dhe De Blasis.

Barça është shpallur më herët kampion dhe sezonin e mbyll me 87 pikë, 11 më shumë se ndjekësi Atletico e 19 më shumë se rivali i përbetuar Reali.

Messi mbyll sezonin me 36 gola.

MË TË LEXUARAT

To Top