Lajme

Basha e tha me të madhe se nuk do t’i njoh, flet Selami: Kjo është antishqiptare duhet ti njoh!

Politikani Eduard Selami ka reaguar për herë të parë lidhur me qëndrimin e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha për të mos njohur rezultatin e zgjedhjeve.

Eduard Selami

Selami, i cili garoi përballë Bashës për kryetar të PD-së në vitin 2017, thotë se ky vendim është “jo demokratik” dhe “antishqiptar”.

“Mosnjohja e zgjedhjeve nje akt jo demokratik dhe antishqiptar”, shkruan Selami në Tëitter.

Basha është shprehur se nuk do të njohë humbjen në zgjedhjet parlamentare, duke thënë se zyrtarët e PD do të punojnë për mbledhjen e fakteve që sipas tij provojnë vjedhjen masive të votave.

gerge45g4gghh5

MË TË LEXUARAT

To Top