Leximi

Keni pika të zeza? Kjo është receta me vetëm një përbërës që bën mrekulli: Do shpëtoni

Nese poret bllokohen mund te cojne ne krijimin e pikave te zeza , te bardha apo akneve.

Të gjitha hapat për të eleminuar pikat e zeza në kushte shtëpie ...

Poret e zeza jane akumulimi i ndotesve te ndryshme ne poret e hapura te lekures ne ndryshim nga poret e bardha te cilat jane te mbyllura. Shkaqet kryesore per poret e bllokuara perfshijne rritjen e baktereve ne lekure dhe te horm oneve.

Ne kete artikull do te lexoni disa produkte natyrale per te eleminuar pikat e zeza dhe poret e bll okuara:

Sekreti indian për heqjen e pikave të zeza në hundë - pergatit.com

Per pastrimin e lekures acidi i limonit eshte shume efektiv. Aplikoni leng te fresket limoni ne poret e bllokuara dhe me pas shpelajeni fytyren me uje te ftohte te bollshem. Nese keni lekure te ndjeshme apo te thate mos e perserisni me shume se nje here ne jave.

Metodat për të hequr qafe pikat e zeza

MË TË LEXUARAT

To Top