Lajme

Kishin qenë në festë/ Dalin detajet rrëqethëse nga ngjarja e rëndë në Shkodër, vajza ishte vetëm 16 vjeçe

Orët e para të mëngjesit ishin fa tale për dy të rinj nga Shkodra. Makina tip “BMW” me të cilën ata udhëtonin, doli nga rruga si pa sojë e shpejtësisë së madhe dhe u për plas me një mur anësor.

Mjeti tip “BMW” me të cilin udhëtonin dy të rinjtë Amarildo Preka, 23 vjeç dhe Driona Pirani, 16 vjeçe mbrëmjen e kaluar, teksa u aks identuan duke hum bur jetën.

Mësohet se ata po ktheheshin nga një festë rreth orës 02:45 të mëngjesit, kur si rezultat i shpejtësisë në një kthesë në rrugën Shkodër-Velipojë, makina ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një mur dhe dy të rinjtë kanë humbur jetën në vend.

MË TË LEXUARAT

To Top