Rozë

Kristi u shpreh se ajo nuk ka sjellje prej nëne, Olta e degjeneron: Pusho se je lutur për…

Olta edhe mbrëmjen e sotme ka theksuar sa shumë keq ka ngelur nga fjalia e Kristit “Nuk ke asnjë elemet prej nënë”. Kristi këmbëngul që “e kanë tjetërsuar kuptimin e asaj që thashë.”

Visi u shpreh se para se të fyhesh duhet të pyesësh tjetrin çfarë the se nuk e kuptova mirë. Kristi i shpjegoi Oltës se ajo thjesht është ndjerë keq nga realiteti i asaj që ai i tha.

Lojra fjalësh nga ana e Oltës pasi nuk argumontonte asgjë konkrete. Arbër Hajdari komentoi se i vjen keq për marrëdhënien e tyre se kanë shkuar mirë shumicën e kohës.

Është përtej lojës të flasësh për lidhjen e nënës dhe fëmijës. Sjellja e Kristit brenda shtëpisë është një sjellje normale. Nuk kemi të bëjmë me një njeri të superartikuluar. Për vet faktin se shumica e banorëve nuk janë të artikuluar (pa sens).

Me pak fjalë Arbri i doli në mbrojtje Oltës e cila e falënderoi nga shtëpia e kënaqur. Opinionistja nga ana e saj theksoi se Kristi i ka kërkuar disa herë Oltës të nxjerrë atë anën e saj të ëmbël.

Ajo shtoi se Olta nuk ka hyrë aty si nënë por si Olta Gixhari, si grua, si aktore, si zonjë dhe jo për të treguar sa e zonja është apo nuk është si nënë. Olta e përfundoi bisedën duke thënë Kristit: “Kristi, jam larguar unë nga marrëdhënia që kemi patur ne dy, të lash unë dhe ti më je lutur që të flas…do ti tregoj të gjitha sonte.”

MË TË LEXUARAT

To Top