Lajme

Nard Ndoka nuk ndalet pas nuk i mori votat për t’u bërë deputet: Basha më ka marrë votat, i them të ndalet nga….

“Votat e mia janë vj edhur nga PD-ja, Basha duhet të heqë dorë nga interesat e ngushta të tij, të heqë dorë nga komisionerët partiak…”

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, i cili nuk mori një mandat në zgjedhjet e 25 prillit, prej humbjes së zgjedhjeve ka bërë disa deklarata të forta. Pasi fillimisht e quajti humbës, pastaj fitues, Nard Ndoka ka deklaruar së fundmi për kreun e PD Lulzim Basha se është “ha jdut”.

Ndoka ka deklaruar se PD ka vje dhur votat e tij dhe se ka pasur komisionerë të shitur nga ana e PD-së, që ndikuan në tjetërsimin e rezultatit.

Pjesë nga deklarata e fortë e Nard Ndokës: Jam masa kruar me votat e mia personale, votat e mia janë vje dhur nga PD-ja. Basha duhet të heqë dorë nga interesat e ngushta të tij, të heqë dorë nga komisionerët partiak.

PD është një parti e madhe e hapur, mund të ope rohet dhe me lidershipi, Basha tentoi që të dilte ai si lider i kësaj partie dhe nuk ia arriti.

Ne kemi bërë sakr ificë që dhe Basha të rritej dhe dje gia e mandateve. Në shtator -tetor do të ketë një vendimarrje përfundimtare për vazhdimësinë e tij, apo për kryetarët e partive të tjera.

Basha ndërtoi një fushatë individuale, i përjashtoi aleatët dhe i luftojë, nuk ka qenë e dukshme, por ne e kemi ndjerë këtë. Jo mbështetje, se nuk kemi pritur mbështetje nga Basha, por nuk krijoi frymën.

Nuk fliste për ekip, por “unë”, e fokusoi fushatën te vetja e tij, dhe ia hoqi vetes mundësinë që të krijonte një frymë dhe të krijonte një ekip përballë Ramën.

Nga mekanik në politikan, Nard Ndoka rrëfen famën si elektroauto në Shkodër: Isha mjeshtër – Dosja AL

MË TË LEXUARAT

To Top