Lajme

”Njerëzit kanë dalë në rrugë”/ Në këtë zonë janë ndjerë më shumë lëkundjet e tërmetit në Shqipëri

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në vendin tonë.

Tërmeti është ndjerë 52 km në veriperëndim të Tiranës dhe 6 km në veri të Lezhës. Tërmeti ishte i magnitudës 5 të shkallës rihter, me qendër në Lezhë, por është ndjerë edhe në Tiranë dhe zonat përreth.

Nuk dihet ende nëse ka dë me apo të lë nduar, por raportohet se lëkundjet janë ndjerë shumë në Lezhë, ku njerëzit të panikosur kanë dalë jashtë shtëpive të tyre.

MË TË LEXUARAT

To Top