Rozë

Qenka kopja e saj/ Irini Qiriako e paska vajzën mjeke në Gjermani dhe tregon merakun që ka për të: I them…

Këngëtarja, Irini Qirjako ka rrëfyer disa detaje nga jeta e saj. Ndër të tjera ajo ka treguar, se vajza e saj është doktoreshë në Gjermani dhe merakoset për të, pasi përballet me pacientë të infektuar çdo ditë.

Featured image of article: Vajza përballë pacientëve me Covid-19 në Gjermani, Irini Qirjako rrëfen merakun për të bijën, flet për koncertet: Njerëzit kanë lënë kapar…

Irini ka treguar gjithashtu se këndon nëpër shtëpi, madje i mban dhe vajzën koncerte për ta shlodhur, në momentet që ajo është e lirë.

Irini Qirjako: Goca ime është doktoreshë në Gjermani. ‘Mami’ më thotë ‘me gjithë babin, ju lutem bëni kujdes’. ‘Mos dilni sepse ky është virus i e gër, nuk ka besë. Ju lutem me dore në zemër, ju lutem se mezi ju kam.’ Ne bëhemi merak për atë sepse ajo përballet me pacientët, edhe siç janë mjekët. Mjekët janë heronjtë e gjithë vendeve janë.

U përmbys maunja dhe përfunduam në humnerë me vajzën'/ Irini ...

Por, janë shumë të vendosur në atë që bëjnë, kjo I karakterizon mjekët, betimi i Hipokratit. Dhe kjo është një gjë shumë hyjnore tek mjekët.

Irini Qirjako zbulon sekretin që e mban të lidhur me të bijën ...

MË TË LEXUARAT

To Top