Rozë

Tani na bën krenarë kudo në botë, ta prek shpirtin sopranoja shqiptare: Kur isha e vogël shisja qumësht të ndihmoja familjen!

Elbenita Kajtazi, një ndër sopranot më të mira shqiptare ka rrëfyer historinë e saj prekëse të jetës. Përmes një postimi në Facebook, sopranoja ka rrëfyer se kur ishte vetëm 9 vjeçe shiste qumësht për të fituar para që të ndihmonte familjen nga ana ekonomike.

The Telegraph: Elbenita Kajtazi Had First Contact with Opera on Youtube

Elbenita publikoi një foto gjatë momentit që shiste qumësht dhe kujtoi këshillën që i dha sopranoja e famshme, Ermonela Jaho: “Asgjë nuk është e pamundur në këtë botë, dhe ju mund të arrini çdo ëndërr që keni”

Postimi i plotë i Elbenitës: Kjo jam unë me një shishe qumësht shumë të shijshëm në duar pesë muaj pas lu ftës në Mitrovicë-Kosovë, më 26.10.1999 në 08:09 të mëngjesit!

Elbenita Kajtazi, semi-finalist at the Glyndebourne Opera Cup competition

Elbenita Kajtazi: One step closer to a dream! | Kosovo Diaspora

MË TË LEXUARAT

To Top