Sport

Toverlani: Ky lojtar i Prishtinës nuk mund të shënojë gol edhe kur i ka 10 raste!

Ai gjithashtu analizoi sulmin e Prishtinës në takimin e sotëm, që faktikisht nuk ka bërë asgjë.
Prishtina sot humbi titullin në xhiron e fundit, pasi u mposht nga Feronikeli me rezultatin 1-0.

Feronikeli fitoi titullin e Ipko Superligës për edicionin 2018/19, kurse Prishtina hyn në edicionin e shtatë pa fituar kampionatin.

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani beson se skuadra e Prishtinës nuk po mund të sulmojë dhe kjo po i hakmerret.

Ai gjithashtu analizoi sulmin e Prishtinës në takimin e sotëm, që faktikisht nuk ka bërë asgjë.

“Khadil në 10 raste s’e jep gol – kurse Jasharovski futet në lojë, kur ai nuk është aktivizuar thuajse fare në këtë stinorin pranveror. Si mund ta vendos ndeshjen ai që nuk ka lujtur fare dhe nuk është në formë”, tha Toverlani në Sports Shiow.

MË TË LEXUARAT

To Top