Lajme

Vetëm qetësi s’ka/ Turqia shkundet nga tërmeti, ishte i fortë ja sa ballë

Një tërmet me magnitude 5.4 i shkallës Rihter ka lekundur Turqinë mëngjesin e sotëm. Epiqendra e tërmetit ishte në ishujt Docanese.

Lekundjet erdhen nga nje thellesi prej 1 kilometer dhe janë ndjerë dhe në Greqi. Deri tani nuk ka raportime per dë me ose alarm per tsunami.

MË TË LEXUARAT

To Top