Rozë

(Video) Ka 32 vite në skenë, flet Altin Shira: Nuk e mbaj mend sa çifte shqiptare kam martuar, atëherë fitonin më shumë lekë

Altin Shira është tashmë një vulë në muzikën shqiptare popullore. Me plot 32 vite në skenë, ai vazhdon të jetë i kërkuar nga publiku.

Altin Shira from World | Popnable

I ftuar në ‘ABC e Mëngjesit’, Altini ka treguar se muzikën e ka pasur pasion që i vogël dhe e dinte se një ditë do t’i kthehej në profesion.

“Muzikën e kam të trashëguar. Unë kam edhe dy vëllezër të tjerë dhe një motër. Në atë kohë filluan edhe vëllezërit, por u tërhoqën. Ndërsa unë e kam pasur shumë pasion”, tha Shira. Më tej, këngëtari ka rrëfyer se ka martuar shumë persona, madje dhe breza të ndryshëm nga e njëjta familje.

“Nuk mbahet mend sa njerëz kam martuar, llogarite 30 e ca vite. Një ditë më kërkojnë të isha në një dasmë, unë nuk e njihja të zotin e shtëpisë. Më takoi më thanë që në 94 martova babain, ndërkohë më ftoi të martoja vajzën. Shumë e bukur të martosh brezat”.

Altini nuk ka mbetur pa kujtuar edhe kohët e shkuara: “Fitonim më shumë atëherë. Kanë qenë më dorë lëshuar shqiptarët atëherë”.

Altin Shira - Puthjen ma le (Official Video 4K) - YouTube

MË TË LEXUARAT

To Top