Lajme

Gjendja nga Covid-19 në Shqipëri s’është e mirë/ Flet Mira Racakolli: Këto janë masat e reja që jan marrë do jenë paafat

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur të lërë në fuqi masat kufizuese që ishin deri më sot, 2 dhjetor.

A jemi të rrezikuar nga koronavirusi? Zv/ministrja e Shëndetësisë: Ruhuni më shumë nga gripi – A2 CNN

Lajmi është bërë i ditur nga zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, e cila theksoi se do të vijojnë ora pol ic ore 22:00 me 06:00, ndalimi i grumbullimeve, tubimeve e mitingjeve politike, ceremonive festive dhe atyre mortore.

Sipas numrit dy të shëndetësisë, këto masa do të vijojnë për një periudhë pa afat.

“Komiteti i Ekspertëve mori vendimin unanim për t’i vijuar këto masa. Ndalohen tubimet, konferencat, ceremonitë e festave dhe ato mort ore. Do vazhdojë të jetë në fuqi kufizimi i lëvizjes së qytetarëve nga ora 22:00 deri në orën 06:00. Do të ku fizohet në këto orare edhe puna në Fast-Food. Universitetet do të vazhdojnë online, administrata do të punojë online, ndërsa shkollat me mësim të alternuar. Këto masa do të vijojnë për një periudhë pa afat”, tha zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli.

MË TË LEXUARAT

To Top