Sport

Krasniqi feston fitoren si kampion bote, ja thotë me këngën Besa, Besë(VIDEO)

Haxhi Krasniqi mbrëmë plotësoi ëndrrën e tij 15 vjeçare, u shpallë kampion i botës, pasi mposhti me nokaut boksierin gjerman, Dominic Boesel.

Krasniqi e mbylli meçin në rundin e tretë, pasi e nokautoi kundërshtarin e tij, Boesel me një goditje të fuqishme, shkruan IndeksOnline

Ndërkaq, sot Krasniqi së bashku me stafin e tij, kanë festuar triumfin e madh në boks.

Kujtojmë se rekordi i Robin Krasniqit është 51 fitore, 6 humbje dhe 19 KO, ndërsa Boesel tani ka një rekord prej 30 fitoreve, 2 humbjeve dhe 12 KOs.

MË TË LEXUARAT

To Top