Lajme

Në madhësinë e një kokrre arre/ Në këtë qytet të Shqipërisë ka rënë breshër

Temperaturat këto ditë në të gjithë territorin e vendit janë rritur ndjeshëm, aq sa është e pamundur për shumë qytetarë që të lëvizin gjatë orëve të pikut.

Por në Shqipëri moti ka edhe surpriza të mëdha. Ndërkohë që në Tiranë dhe në disa qytete të tjera të vendit temperaturat kanë arritur në 39 gradë celcius, në Korçë ka rënë breshër mbrëmjen e së martës.

Siç shihet edhe në foton e mbërritur në redaksinë e Abcnews.al, breshëri në Korçë është në madhësinë e një kokrre arre.

MË TË LEXUARAT

To Top