Lajme

Nga Fieri, Berisha ka paralajmëruar Bashën keq fare: Ta dëgjoj që PD-ja nuk është… jo si ai që qesh se i thotë Rama fjalë…

Nga Fieri, ish-kryeministri Sali Berisha ak vijuar a kuzat ndaj kreut të PD, Lulzim Basha, duke thënë se është p eng i kryeministrit Edi Rama.

Berisha tha se Basha ka marrë një vendim vetëvra sës, teksa pyet anëtarët e PD nëse duan që të shk elmohen nga kryetari i tyre apo do i tregojnë vendin.

“Jo të qeshësh me sinkron me Edi Ramën kur deputeti jot thotë fjalë zemre. Tani ai ka dalë me sloganin jemi me Amerikën. Nuk ka më pro-amerikan se ata që besojnë te vota e lirë, që besojnë se sovraniteti është kushti i kushteve. Këtë tubim ai e quan anti-amerikan.

Këto tubime shpëtimtare qenkan anti-amerikane sepse i duhet atij për karrigen e tij. Nuk është hera e parë që ndodhem në këtë situatë. Unë nuk them se fitojmë, por një gjë është e sigurt ne ku rrë nuk fitojmë nëse s’jemi parti sovrane. Në ngrihemi në këmbë dhe ju jap fjalën se prova e parë që të dalë për të faktuar korrupsionin e Sali Berishës, Sali berisha merr çdo masë kundër vetes së tij. Sali Berisha është i pathyeshëm ndaj gënjeshtrave dhe presioneve.”

MË TË LEXUARAT

To Top