Lajme

Prek me rrëfimin 26-vjeçari shqiptar: Mos mendoni se Gjermania është ashtu si u thonë, po na del shpirti

Gjermania nuk ishte ashtu siç ma treguan: 26-vj eçari shqiptar ka një mesazh për të gjithë që duan të shkojnë në Gjermani.

Rrugët legale për të gjetur punë në Gjermani - Albinfo

Vitet e fundit, të rinjt po largohen nga vendi në masë kryesisht drejt Gjermanisë për një jetë më të mirë.

Mirëpo mëngjesin e sotëm një 26-vj eçar shqiptar që ka em igruar në Gjermani ka shkruar një mesazh për të rinjtë shqiptar.Ai tregon se realiteti në Gjermani nuk është aspak ashtu siç e kishte pritur. I riu ka treguar se punon në ndërtim dhe se qiratë janë shumë të larta.

Punësimi në Gjermani, 2 mijë vende të lira. Procedura si të aplikoni, gjuha e huaj s'është kusht - Balkanweb.com - News24

MË TË LEXUARAT

To Top