Lajme

Regjistrohet një tjetër lëkundje tërmeti, ja sa ballë ka qenë

Një tërmet me magnitudë 6.3 goditi brigjet e rajonit Maule në Kilin verior të enjten, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).

Epiqendra e tërmetit ndodhet 94 kilometra në jugperëndim të qytetit dhe thellësia fokale llogaritet në 12 kilometra.

Deri më tani nuk ka raportime për jetë të humbura apo dëme të rënda materiale.

MË TË LEXUARAT

To Top