Lajme

“Atë ditë që shqiptarët nuk do më besojnë që të jem kryeministër…”, Rama tregon çfarë do bëjë nëse nuk fiton zgjedhjet

Ndonëse foli gjithë kohës për fitore të zgjedhjeve parlamentare më 25 prill shumë i bindur, kryeministri Edi Rama ka treguar në konferencën e sotme edhe çfarë do të bënte nëse nuk do i fitonte këto zgjedhje.

I pyetur se nëse nuk do ketë votat e mjaftueshme a do bashkëpunojë me PD, Rama tha: “Ditën që shqiptarët nuk do më besojnë mua të jem në rolin e kryeministrit, do i përqafoj gjithë shqiptarët me një mirënjohje dhe do iu them puna e mbarë atyre që do marrin stafetën”.

MË TË LEXUARAT

To Top